miércoles, 9 de diciembre de 2015

מאיפה מתחילים?


מאיפה מתחילים?

1.     תנשמו עמוק, זה הליך בירוקרטי, מסע ארוך שדורש סבלנות והתמדה. בהצלחה!

2.     יש לי עוד זמן להגיש בקשה? החוק נכנס לתוקף ב-1 באוקטובר 2015 לשלוש שנים והוארך עד אוקטובר 2019. לאחר מכן לא תהיה אפשרות לפתוח בקשה.

3.     תרשמו במכון סרוונטס ל-2 המבחנים: שפה (DELE-2A)  ותרבות (CCSE). אם אתם זקוקים לכך, תרשמו לקורסי הכנה של מכון סרוונטס (קטינים ומבוגרים מעל גיל 70 לא צריכים לעמוד בתנאי זה).

4.     תכינו את המסמכים המעידים על זיקה מיוחדת לספרד. למשל:
ü     אישורי לימודים בהיסטוריה ותרבות ספרדית שהונפקו על ידי מוסד ציבורי או פרטי מוכר.
ü     הוכחת ידע בלאדינו או שפת ה"חקטיאה" - ראו רשימת הגופים המשתפים פעולה עם הפדרציה של קהילות יהודיות בספרד.
ü     היכללותו של המבקש או של אבותיו הישירים ברשימות של המשפחות הספרדיות המוגנות על ידי ספרד אשר בהקשר למצרים וליוון הן מוזכרות בצו של ה-29 דצמבר 1948, או של אחרים שהתאזרחו בדרך מיוחדת של הצו המלכותי של ה-20 בדצמבר 1924.
ü     מילוי פעילויות צדקה, תרבותיות או כלכליות לטובת ספרדים או מוסדות ספרדיים או בשטח ספרד, כמו גם פעילויות התומכות במוסדות שמטרתם מחקר, שימור והפצה של התרבות הספרדית.
ü     כל דבר אחר אשר יוכיח בבירור קשר מיוחד לספרד. למשל:
ü  להיות נשוי לאזרח ספרדי,
ü להחזיק במניות של חברה ספרדית,
ü להיות בעלים של בית או נכסים אחרים בספרד,
ü מגורים של לפחות 6 חודשים בספרד,
ü להיות חבר במרכז תרבות או מרכז ספורט בספרד.
ü להיות חבר במועדון הספריה של מכון סרוונטס בתל אביב..
כל אלה תבחנה כמכלול.

5.     תכינו את המסמכים המעידים על מעמד של SEFARDÍ. למשל:
ü     אישור של הפדרציה של הקהילות היהודיות בספרד – משקל מיוחד.
ü     ראו רשימת הגופים המשתפים פעולה עם הפדרציה של קהילות יהודיות בספרד.
ü     הוכחת שימוש בלאדינו או "חקטיאה" - ראו רשימת הגופים המשתפים פעולה עם הפדרציה
ü     תעודת לידה או תעודת נישואים "כתובה" מסורתית לפי חוקי קסטיליה, המגורשים וכדומה.
ü     דוח מנומק עם מחקר גנאלוגי מסודר - ראו רשימת הגופים המשתפים פעולה עם הפדרציה
ü     כל דבר אחר שיוכיח בבירור את מעמדו של המבקש כיהודי ממוצא ספרדי.
כל אלה תבחנה כמכלול.

6.     תכינו את מסמכי הזיהוי:
א.     דרכון מלא (לסרוק את כל העמודים של הדרכון)
ב.     תעודת לידה או תמצית רישום ממרשם האוכלוסין עדכניים (תוקף תעודה זו שישה חודשים).
ג.      תעודת מרשם פלילי שתקף בחו"ל (לאחר הבקשה המשטרה שולחת את התעודה לקונסוליה של ספרד והמעוניין אוסף את התעודה מהקונסוליה). תוקף תעודה זו שישה חודשים. תעודה עם תאריך לא תקף לא תתקבל.
ד.   עבור קטינים צריך לבקש autorización בקונסוליה של ספרד (consular.telaviv@maec.es) ולקבל מבית הספר אישור לימודים. את המוצא ה-sefardí ואת הזיקה המיוחדת לספרד העכשוית מוכיחים דרך ההורים).

7.     תוודאו שהמסמכים שלכם תקפים ו/או מאושרים על ידי מי שמוסמך לכך על פי הצורך.

8.     תאמתו את המסמכים הציבוריים (תעודת לידה, תמצית רישום ממרשם האוכלוסין, תעודת מרשם פלילי, תעודת נישואין, תעודת שינוי שם, וכו') על ידי אפוסטיל במשרד החוץ בירושלים.

9.     תסרקו את המסמכים בצבע, באיכות גבוהה ובפורמט PDF ובלי להפריד בין העמודים כדי שתוכלו לעלות אותם לפורטל של משרד המשפטים.

10.  תשלחו את המסמכים על פי הצורך למתרגם מושבע מוסמך ע"י משרד החוץ הספרדי בארץ או  בספרד

11.  תסרקו את התירגומים בצבע, באיכות גבוהה ובפורמט PDF בלי להפריד בין העמודים כדי שתוכלו לעלות אותם לפורטל של משרד המשפטים.

12.  תכנסו לפורטל, תמלאו טופס בקשה בספרדית  ותעלו את המסמכים ואת התרגומים על פי ההנחיות בפורטל. אל תשכחו לשלם אגרה של 102- יורו בהעברה בנקאית בינלאומית בכדי להתחיל את ההליך (פרטי חשבון בנק לתשלום). 

13.  לאחר שהתיק שלכם התקבל כתקין, תקבלו זימון לפגישה עם נוטריון בספרד כדי להביא לפניו את כל המסמכים המקוריים המאומתים יחד עם התרגומים שלהם, כולל תעודת מרשם פלילי, על מנת שיוכל לערוך פרוטוקול נוטריוני (ACTA DE NOTORIEDAD).

14.  מינהל הרישום ושירותי הנוטריון הכלליים יבקשו באופן רשמי חוות דעת ממשרד הפנים ומשרד הממשלה בספרד אשר יחליטו בתווך של שנה.

15.  החלטה על הבקשה תתקבל בתוך תקופה של עד 12 חודשים ממועד הגשת הבקשה והמסמכים הרלוונטיים יתקבלו על-ידי הנהלה הכללית של רישומים ושירותי נוטריון. אם לאחר 12 חודשים אין החלטה, הבקשה תיתחשב כנדחית (שתיקה מנהלתית).

16.  במידה וההחלטה חיובית, תצטרכו, תוך שנה,  להישבע/להבטיח את נאמנותכם למלך וציות לחוקה הספרדית ולחוקים בפני השגרירות הספרדית בתל-אביב או בירושלים ולהביא תעודת לידה ומרשם פלילי מעודכנים כדי להרשם במרשם האוכלוסין הספרדי.

17.  אי עמידה בתנאים האלה בתוך פסק הזמן שנקבע תביא לפקיעתו של ההליך.

18.  אם הכנתם את התיק שלכם כראוי, רוב הסיכוים שאתם כבר ספרדיים, españoles ...

מ ז ל  ט ו ב ¡FELICIDADES!
1 comentario:

  1. מי שקורא עדות זו היום צריך לחגוג איתי ובני משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה לאנשים מסוימים ואחרים אמרו שזה בלתי אפשרי. שמי אפרים אביג'ה ואני מירושלים, אבל אני עוברת לגליל עם אשתי. אני נשואה באושר עם שני ילדים ואישה יפה. משהו נורא קרה למשפחתי, איבדתי את מקום עבודתי ואשתי עזבה את ביתי כי לא יכולתי לטפל טוב בעצמי ובמשפחה. אותה וילדיי באותה תקופה מסוימת. הצלחתי תשע שנים, אף אישה לא תתמוך בי כדי לטפל בילדים. אני מנסה לשלוח הודעת מבחן לאשתי אבל היא מונעת ממני לדבר איתה. אני מנסה לדבר עם חברתה ומשפחתה אבל אני עדיין יודע שמישהו יכול לעזור לי ושלחתי את הבקשה אחר כך לכל כך הרבה חברות, אבל עדיין אל תתקשר אליי, עד שיגיע יום נאמן שלעולם לא אשכח בחיי. . כשפגשתי חבר ותיק שלי אליו הסברתי את כל הקשיים שלי והוא סיפר לי על אדם נהדר שעזר לו להשיג עבודה טובה בחברת קוקה קולה והוא אמר לי שזה קסם גלגולי, אבל אני אדם שמעולם לא מאמין בכישוף אבל החלטתי לנסות ויצרתי איתו קשר דרך doctorosagiede75@gmail.com. הוא הורה לי והראה לי מה לעשות בשלושת הימים האלה של השקת הכישוף. עקבתי אחר כל ההוראות ועשיתי את מה שהוא ביקש ממני לעשות טוב. Drosagiede דאג שהכל יתנהל כשורה ואשתי תראה אותי שוב אחרי העבודה הנפלאה Drosagiede. אשתי מתקשרת אלי עם מספר לא ידוע והתנצלה והיא אמרה לי שהיא ממש מתגעגעת אלי והילדים שלנו ואשתי חוזרים הביתה. ואחרי יומיים התקשרה חברה ששלחתי את מכתב התודה שלי, עכשיו אני מנהל החברה למופת כאן בארצות הברית. אני ממליץ שאם יש לך בעיות כמו להחזיר את האקס שלך או לרפא אותך ממחלות כמו HIV וסרטן, שלח הודעה למייל זה: doctorosagiede75@gmail.com או whatsapp +2349014523836 ותקבל את התוצאה הטובה ביותר. קח דברים כמובנים מאליהם וזה ייקח ממך. אני מאחל לך את הטוב ביותר.

    ResponderEliminar